Новини проекту
Новий навчальний рік!
Найзахопливіші детективи для підлітка
Wizeclub Education: курси додаткової освіти в Україні
Що робити, якщо болить поперек
Онлайн академія Mate academy – від мрії потрапити в IT до першої роботи
Мобільні додатки для підтримки організації навчання та співпраці в освітньому процесі
Школа англійської для дітей: важливість навчання та як вибрати кращу школу
Хто такий Зевс?
Вивчаємо англійську за допомогою читання
Благодійність та соціальна відповідальність бізнесу
Як обрати надувний басейн?
Як створити і розкрутити групу у Фейсбуці без блокування
Практичні рекомендації по вибору школи англійської мови
Options for checking articles and other texts for uniqueness
Різниця між Lightning та USB Type-C: одна з відмінностей iPhone
Столична Ювелірна Фабрика
Відеоспостереження у школі: як захистити своїх дітей?
Чим привабливий новий Айфон 14?
Розширений пакет за акційною ціною!
iPhone 11 128 GB White
Програмування мовою Java для дітей — як батьки можуть допомогти в навчанні
Нюанси пошуку репетитора з англійської мови
Плюси та мінуси вивчення англійської по Скайпу
Роздруківка журналів
Either work or music: 5 myths about musicians and work
На лижі за кордон. Зимові тури в Закопане
Яку перевагу мають онлайн дошки оголошень?
Огляд смартфону Самсунг А53: що пропонує південнокорейський субфлагман
БЕЗПЕКА В ІНТЕРНЕТІ
Вітаємо з Днем Вчителя!
Портал E-schools відновлює роботу
Канікули 2022
Підписано меморандум з Мінцифрою!
Голосування
Як Вам новий сайт?
Всього 11 чоловік

Самоаналіз внутрішньої системи забезпечення якості освітньої діяльності

Дата: 6 жовтня 2021 о 10:51, Оновлено 6 жовтня 2021 о 10:59
Автор: Факас Є. М.
80 переглядів

Самоаналіз внутрішньої системи забезпечення якості освітньої діяльності та якості освіти Чернівецької ЗОШ І-ІІ ступенів №13 станом на 07.10.2021 р.

Напрям

оцінювання

Рівні

Опис результатів оцінювання 

якості освітньої діяльності

І рів

(н)

ІІ рів

(с)

ІІІ рів

(д)

ІV рів

(в)

1. Освітнє

середовище закладу

освіти

+

 У Чернівецькій ЗОШ І-ІІ ст.№13 територія та приміщення чисті,  охайні, естетично оформлені, у них підтримується  належний повітряно-тепловий режим.

 У 2022 році навчальному закладу виповнюється 150 років від дня заснування. Заклад складається із трьох корпусів: 1872 р., 1969 р, 1983.

    Кількість здобувачів освіти не перевищує  проектну потужність школи та ліцензований обсяг( 150 учнів), станом на 07.10.2021р у закладі навчаються 156 здобувачів освіти.   Оформлення приміщень закладу мають навчально пізнавальну, мотивуючу, розвиваючу складові.  У школі наявні 1 переносний проектор;  2 ноутбуки; 7 кабінетів обладнані ІКТ, 1комп’ютерний  клас на 7 робочих місць. 

  У закладі забезпечено архітектурну доступність  до будівлі ( будівля є одноповерховою, обладнаний пандус та вбиральня для людей з ООП)

У приміщені їдальні школи столи, стільці, місця  для видачі готових страв чисті та регулярно підлягають санітарній обробці. Приміщення їдальні розраховане на 36 посадкових місць.  Харчування здійснює ПП «МегаКРОКУС» (на підставі угоди про  надання послуг з організації гарячого хаорчування). Забезпечує харчування готовою продукцією НВК «Любисток» У наявності є буфетна продукція ( у закладі функціонує лише роздаткова). 

Наявні та використовуються дидактичні засоби  відповідно до освітніх потреб здобувачів освіти.  

В закладі освіти у 2013 році  було облаштовано  вбиральню.Окрема будівля (на вулиці)з окремими двома розділеними санвузлами для хлопців та дівчат , окремо для працівників закладу , які забезпечені проточною водою( гарячою водою та системою опалення)

Туалет використовується всіма учасниками освітнього процесу. Кабінки туалетів з дверями. Рукомийник мило та паперові рушники, електрорушник - наявні . Туалетна кімната  пристосована для здобувачів освіти з особливими потребам ( облаштований пандус та розмір вхідних дверей до вбиральні відповідає вимогам безперешкодного доступу для людей з ООП)

 Налагоджена система роботи з адаптації та  інтеграції учнів, які зараховані до 1-х (5-х) класів  школи.

Розроблені та регулярно проводяться заходи  із запобігання і протидії булінгу (цькуванню), а саме:  розроблено та опубліковано на офіційному сайті  школи план заходів, спрямованих на запобігання та  протидію булінгу (цькуванню), форма заяви на  випадки булінгу, процедура подання учасниками  освітнього процесу заяв або повідомлень про випадки  булінгу та порядок реагування на них, порядок  реагування на доведені випадки булінгу, правила  поведінки учнів Чернівецької ЗОШ №13 спрямовані на  формування позитивної мотивації в поведінці. 80 % учнів (за результатами опитування  (анкетування)) не відчувають прояви булінгу, 20%  засвідчили про одинокі випадки агресії та  кепкування. 

Налагоджена співпраця з представниками  правоохоронних органів із питань запобігання та  протидії булінгу (цькування),

Психологічна  служба закладу здійснює роботу щодо виявлення,  реагування, запобігання булінгу та іншому  насильству.

З учнями та працівниками школи проводяться  інструктажі щодо алгоритму дій у разі виникнення  надзвичайної ситуації. Результати анкетування здобувачів освіти  засвідчили, що 86% школярів поінформовані  щодо правил охорони праці, техніки безпеки під час  занять, пожежної безпеки, правил поведінки під час  НС.

 За результатами опитування:

 переважна більшість здобувачів освіти (58 %) поінформовані щодо безпечного використання мережі  Інтернет (водночас у закладі освіти комп'ютери не  об лаштовані технічними засобами фільтрації 

несумісного з освітнім процесом контенту);   переважна більшість учасників освітнього  процесу (92 % педагогів, 70 % батьків, 64,5%  учнів) задоволені умовами харчування;

 переважна більшість опитаних учасників  освітнього процесу вважають освітнє середовище  закладу безпечним (76,8% здобувачів освіти, 93 %  працівників) та психологічно комфортним (74,5%  здобувачів освіти, 86,5% працівників).

Водночас потребою для вдосконалення освітнього середовища закладу є:

створення та облаштування кабінетів хімії, біології.

створення персональних робочих місць для  педагогічних працівників,

облаштування ресурсної кімнати;

створення бібліотеки, оскільки наявний лише  бібліотечний фонд, що не є достатнім для створення  простору інформаційної взаємодії та соціально- культурної комунікації учасників освітнього процесу( фізично не дозволяє площа приміщень; в плані розбудова нового навчального закладу).

2. Система оціню

вання  

здобувачів освіти

+

Досягнення закладу освіти.

 У класних приміщеннях закладу оприлюднені та у  вільному доступі для здобувачів освіти критерії  оцінювання навчальних досягнень учнів, затверджені  МОН.

 Більшість здобувачів освіти (76,3% опитаних  учнів) отримують інформацію про критерії, правила  та процедури оцінювання їхніх навчальних досягнень  від педагогічних працівників. 

3 інформацією про критерії оцінювання учнів  ознайомлюють, як правило, на початку навчального  року, семестру.

 Результати анкетування батьків показали, що  переважна їх більшість (73,8%) також володіє  інформацію про критерії, правила та процедури

оцінювання навчальних досягнень їхніх дітей.  Результати спостереження за проведенням  навчальних занять свідчать, що учителі школи  акцентують увагу на позитивній динаміці досягнень  учнів. Переважна більшість учителів адаптують  систему оцінювання навчальних досягнень учнів  відповідно до компетентнісного підходу.  

 86,5% опитаних здобувачів освіти вказали, що у більшості випадків вчителі справедливо оцінюють  їхні навчальні досягнення. Так само відповіли і їхні  батьки (87,3 %). Важливо, що ніхто з батьків не  поскаржився на несправедливе оцінювання.  Водночас 13,5% опитаних учнів вказали, що їх  оцінюють переважно несправедливо.

   У школі проводиться  аналіз  щодо динаміки навчальних досягнень учнів на основі  проведення моніторингів їхніх навчальних досягнень. Такий моніторинг проводиться двічі на рік.  Результати моніторингу розглядаються на засіданнях педагогічної ради. Вони є основою для прийняття  управлінських рішень щодо подолання проблем і  негативних результатів. 

 Переважна більшість учителів використовують елементи формувального оцінювання під час  проведення навчальних занять. Найчастіше  використовуються уточнюючі запитання, методики  самооцінювання та взаємооцінювання. Вчителі  акцентують увагу на досягненнях учнів,  підтримують бажання вчитися. У переважній  більшості педагоги добирають завдання творчого  характеру, спрямовані на оволодіння учнями ключовими компетентностями. Учителі забезпечують  зворотний зв'язок під час виконання учнями  завдань, спрямовують оцінювання навчальних  досягнень на індивідуальний поступ учня. 

 Результати спостереження за проведенням  навчальних занять корелюються з результатами  опитування учнів. Учні відзначають наявність чіткого  зворотного зв'язку, який учителі встановлюють із  ними у процесі навчальної діяльності. 

 82% учнів під час анкетування відповіли,  що вони відповідально ставляться до навчання,  усвідомлюють його важливість для подальшого життя. 

Недоліки та потреба для вдосконалення в системі  оцінювання:

 недостатньо використовується аспект формувального оцінювання.

3.Педаго

гічна  

діяльність праців

ників

закладу

освіти

+

Педагогічний колектив Чернівецької ЗОШ І-ІІст№13. налічує 24 педагогічні працівники. Педагогічна діяльність педагогічних працівників закладу освіти включає планування педагогічними працівниками своєї діяльності, підвищення професійного рівня і професійної майстерності, налагодження співпраці зі здобувачами освіти, їхніми батьками та працівниками закладу, організацію педагогічної діяльності на засадах академічної доброчесності. Водночас педагогічна діяльність потребує значного вдосконалення у питаннях використання сучасних освітніх підходів до організації освітнього процесу з метою формування ключових компетентностей здобувачів освіти та їх навчання на засадах академічної доброчесності. Педагогічний колектив закладу освіти планує свою професійну роботу відповідно до календарнотематичного планування, що відповідає рекомендаціям МОН України, освітній програмі закладу. За результатами опитування, усі педагоги під час розроблення календарно-тематичного планування використовують навчальні програми, затверджені МОН України; зразки, що пропонуються фаховими виданнями та розробки з Інтернету – 73%; досвід, запозичений у колег, – 14%; спільну роботу з колегами та власний досвід – 13%.  Педагоги

самостійно визначають кількість годин на вивчення  тієї чи іншої теми (у межах програми), змінюють  порядок їх вивчення відповідно до освітніх потреб  учнів. Теми освітніх занять відповідають календарно

тематичному плануванню. Аналіз результативності  планування роботи вчителя здійснюється після  закінчення першого семестру та навчального року  на засіданні педагогічної ради.

 У ході відвідування навчальних занять спостерігалось формування педагогами в учнів таких ключових компетентностей, як спілкування  державною мовою, навчання впродовж життя,  математична грамотність, компетентності у галузях

природничих наук, культурна компетентність та інші.

Переважна більшість вчителів використовує освітні технології, спрямовані на оволодіння здобувачами освіти ключовими компетентностями та наскрізними вміннями, переважає репродуктивний метод навчання на заняттях у молодих вчителів(30%). Значна частина педпрацівників використовують на уроках електронні презентації , відеоматеріали , тощо. Потребує вдосконалення вміння вчителів використовувати під час уроків різні форми організації освітнього процесу.Більшість учителів використовують зміст предметів для формування суспільних цінностей, виховання патріотизму в здобувачів освіти в процесі їх навчання, виховання та розвитку. Вчителі використовують ІКТ в освітньому процесі. У початковій школі вчителі використовують ноутбуки і проєктори під час вивчення тем, що передбачали їх використання. Вчителі базової школи використовують ІКТ як для підготовки до навчальних занять, так і під час їх проведення. У закладі освіти приділяється належна увага професійному розвитку педагогічних працівників. Більшість педагогів реалізують професійне зростання шляхом підвищення кваліфікації в ІППОЧО та пройшли навчання для вчителів початкової школи на платформі EdEra, Prometheus, Всеосвіта, «На урок» обирають інші види, форми та напрями підвищення рівня своєї професійної майстерності, враховуючи освітні інновації та освітні потреби учнів. Згідно з опитуванням, усі педагоги вчасно проходять курси підвищення кваліфікації. Перевагу надають курсам при ІППОЧО – 90%, методичні семінари відвідують 15%, самоосвітою займаються 80%, учасниками тренінгів, майстер-класів – 53% , онлайн-курсів є 73% педагогів . 22% опитаних педагогічних працівників закладу освіти забезпечують власний професійний розвиток, обираючи кількість, види, форми та напрями підвищення своєї професійної майстерності з урахуванням освітніх інновацій, освітніх потреб учнів. Згідно з опитуванням, серед тем для професійного зростання вчителі обрали такі: методичні аспекти викладання предметів та курсів (60%), безпечне освітнє середовище (42%), використання інформаційнокомунікаційних технологій в освіті (52%), організація інклюзивної форми навчання (98%).

 У щорічному плані підвищення кваліфікації педагогічних працівників наявні записи щодо індивідуального плану кожного педагога, в якому зазначено проходження підвищення кваліфікації не тільки на курсах ІППОЧО. У закладі освіти відсутня робота щодо залучення педагогічних працівників до інноваційної діяльності; педагоги не ініціюють та не реалізують освітні проєкти. Педагогічні працівники не залучаються до експертної роботи. Переважна більшість здобувачів освіти (60%) вважає, що їхня думка має значення: завжди і в повній мірі враховується ;17% ; враховується з окремих предметів 33 %. За результатами спостережень за навчальними заняттями, переважна більшість педагогічних працівників базової школи використовують форми роботи, спрямовані на формування партнерських взаємин зі здобувачами освіти. Більшість половини дає можливість здобувачам освіти висловлювати власні думки, проте налагодження партнерських стосунків відбувається послідовно, зі застосуванням особистісно орієнтованого підходу. У закладі освіти діє учнівське самоврядування «Лідер» Рада УС «Лідер"  складається з таких блоків: «Освіта та наука», «Здоровя та спорт», «Культура та дозвілля», «Медіа», «Медіація».

Заклад є учасником четвертої хвилі програми «Демократична школа» за підтримки європейського центру Вергеланда.

 У закладі освіти налагоджена співпраця закладу з батьками здобувачів освіти з питань організації освітнього процесу, плануються заходи за участю батьків – запроваджено захід «Батьківський день» ( традиційно, в останню п’ятницю перед канікулами батьки на один день займають роль вчителя) Співпраця відбувається у різноманітних формах, що сприяє налагодженню партнерських взаємин між педагогами закладу освіти та батьками. За результатами опитування, комунікація педагогів із батьками учнів налагоджена загалом через проведення батьківських зборів (86% опитаних батьків), спільноти в соціальних мережах (90%) та індивідуальних консультацій класного керівника - 92 % , сайт школи – 30 %

97% педагогів вважають, що в закладі створено всі умови для співпраці, 3% – що співпраця між педагогами закладу є ситуативною, 90% опитаних батьків зазначили, що педагоги забезпечують з ними зворотний зв’язок. У розв’язанні проблемних ситуацій батьки найбільше очікують на допомогу класного керівника (92% батьків), директора (86%), шкільного психолога -52% , заступника директора - 80%

У закладі освіти налагоджена системна робота щодо надання методичної підтримки педагогічним працівникам. Наявні методичні об’єднання вчителів початкових класів , класних керівників, асистентів вчителів, та вчителів предметників. Систематично проводяться засідання МО, робота спланована на 2021-2022н.р. , ведуться протоколи засідань, аналіз здійсненої роботи . У закладі освіти створена та функціонує методична рада. Педагогічні працівники надають методичну підтримку колегам , обмінюються досвідом (консультації, навальні семінари, майстер-класи, взаємовідвідування занять , наставництво). У закладі створено ШМВ .Надається методична підтримка молодим педагогам, практика взаємонавчання, вивчення і поширення передового педагогічного досвіду, інших форм професійної співпраці. Педагоги вважають, що психологічний клімат закладу освіти сприяє співпраці педагогів. У закладі освіти налагоджена система роботи щодо поширення і дотримання принципів академічної доброчесності.

Спостереження за навчальними заняттями  показало, що вчителі розвивають наскрізні  уміння учнів, сприяють формуванню суспільних  цінностей. Зміст навчальних занять спрямований на  формування загальнолюдських цінностей. У першу  чергу це стосується розвитку навичок співпраці та культури командної роботи. Частина учителів досить  успішно розвивають в учнів соціальну емпатію та  толерантність.

Інформаційно-комунікаційні технології, наявні в закладі, використовуються вчителями на різних  етапах педагогічної діяльності: при підготовці та  проведенні навчальних та позакласних занять, для  зворотного зв'язку, інформування здобувачів освіти  та їх батьків (вебсайт навчального закладу та спільнота у соціальній мережі Facebook). З 1 вересня 2021 року заклад у своїй роботі використовує плаформу «Нові знання» - електронні журнали.

 В основному педагоги застосовують у своїй роботі комп'ютерні  презентації, ілюстрації, фото та відео - матеріали для демонстрації й розуміння навчального матеріалу.   Під час дистанційного навчання, для виконання  учнями завдань, педагоги використовували вебсайт  школи, різні інтерактивні платформи (ZOOM, тести на патформі «На урок», Google Classroom, Google meet, вайбер-чати)

 

 У переважній більшості вчителі працюють на  засадах педагогіки партнерства. Значна частина  педагогів вислуховує та сприймає думки учнів.  Викладання здійснюється у відповідності до їхніх

вікових та інтелектуальних можливостей.  56% опитаних учнів вважають, що їхня думка  враховується під час навчальної діяльності, 68 %  здобувачів освіти також вважають, що враховується,  але не з усіх предметів. Також переважна більшість  опитаних батьків (73,1%) вважає, що вчителі  створюють умови для зворотного зв'язку з учнями,  48% батьків під час опитування (анонімні анкети)  дали відповідь на це питання – «переважно так»,  таким чином загальний відсоток батьків, які вважать, що в школі налагоджено зворотній зв`язок «педагог – учень», досить високий: 88,2%. 

 Комунікація в заклалі здійснюється через  індивідуальну роботу, консультування, спілкування в соцмережах. Анкетування батьків засвідчило, що  більшість (79%) задоволена або переважно

задоволена (56%) організацією освітнього процесу.  Спостереження за проведенням навчальних занять  дають підстави вважати, що вчителі діють на засадах  академічної доброчесності, запобігають списуванню. Для цього педагоги готують завдання, які запобігають  списуванню, використовують групові форми роботи.  Опитування (анкетування) учнів засвідчило, що  вчителі інформують їх про необхідність  дотримання академічної доброчесності: 25,3 %  опитаних засвідчили, що педагоги регулярно ведуть  роз`яснювальну роботу щодо важливості дотримання  академічної доброчесності, 60% учнів вказали, що  педагогічні працівники інформують їх про  дотримання принципів академічної доброчесності, але  така роз`яснювальна робота ведеться нерегулярно.  Потребою у вдосконаленні педагогічної  діяльності є:

- раціональне використання часу під час проведення  навчального заняття окремими вчителями;  - використання різнорівневих завдань та надання учням  можливості самостійно обирати рівень контрольних  і домашніх завдань;

- більше уваги потребує робота педагогів у напрямку  роз`яснення норм академічної доброчесності,  зокрема й законодавчої бази цього питання.

4. Управ-

лінські  

процеси

закладу

освіти

+

 У закладі освіти директором розроблено і педрадою схвалено документ «Стратегія розвитку Чернівецької  ЗОШ І-ІІ ст.№13 на 2020-2025 рр». Стратегія затверджена начальником управління освіти Чернівецької міської ради  і містить перспективне бачення розвитку закладу освіти відповідно до особливостей та умов його діяльності.  Річний план роботи закладу повною мірою відповідає особливостям та умовам діяльності закладу Здійснюється аналіз реалізації річного плану роботи, відстежується його результативність . Річний план і управлінські рішення узгоджуються зі Стратегією розвитку закладу освіти. До розробки річного плану роботи згідно опитування залучалися 16 працівників закладу освіти (76,1%) . Діяльність педагогічної ради спрямовується на реалізацію річного плану роботи та є системною. Тут розглядаються питання, які пов’язані зі Стратегією розвитку закладу освіти, розбудовою внутрішньої системи забезпечення якості освіти. Згідно з опитуванням, переважна більшість педагогічних працівників позитивно оцінюють системність та ефективність функціонування педради , розгляд актуальних питань діяльності закладу, прийняття колегіальних та демократичних рішень(91%). У закладі розроблено Положення про внутрішню систему забезпечення якості освіти . Здійснюється періодичне самооцінювання якості освітньої діяльності один раз на рік .

 Діяльність педагогічної ради спрямована на  реалізацію річного плану та стратегії розвитку гімназії.

 Відповідно до вимог нормативно-правових актів у  Чернівецькій ЗОШ №13:

- оформлено документацію з охорони праці; - відповідно до вимог Інструкції з діловодства,  затвердженої наказом Міністерства освіти і науки  України 25.06.2018 року № 676 здійснюється  внутрішній документообіг;

- здійснюється атестація педагогічних працівників.  У закладі освіти розроблено, схвалено рішенням  педради та оприлюднено на вебсайті Положення про  внутрішню систему забезпечення якості освіти.  Керівництво закладу сприяє участі  педагогічного та учнівського колективів у різноманітних проектах та  сприяють самовдосконаленю педагогів та здобувачів  освіти .

 За результатами опитування, у переважній  більшості учасники освітнього процесу задоволені загальним психологічним кліматом закладу освіти  (82 % учнів та 94 % педагогів).

75 % опитаних ознайомлені з правилами поведінки  та дотримуються їх.

 Керівництво школи вчасно розглядає  звернення учасників освітнього процесу, вживає  відповідні заходи реагування.

 83% учнів, опитаних шляхом анкетування,  вважають, що керівництво приймає та  розглядає звернення учасників освітнього процесу,  відповідно реагує на них. 76% здобувачів освіти  вважають, що керівництво школи є доступним та  відкритим до спілкування, 40% опитаних учнів  вважають керівництво  переважно доступним  та відкритим до спілкування.

 Інформація про освітню діяльність розміщена на  сайті та у приміщенні закладу і систематично  оновлюється.

 Усі педагогічні працівники працюють за фахом.

 Директор гімназії застосовує заходи  матеріального та морального заохочення до педагогів. Створено умови для професійного розвитку вчителів. Зазначені питання розглядаються на засіданнях  педагогічної ради.

У закладі освіти штат укомплектовано. Штатний розпис закладу освіти відповідає Типовим штатним нормативам закладів загальної середньої освіти. Керівництво закладу освіти мотивує педагогічних працівників до підвищення якості освітньої діяльності, саморозвитку, здійснення інноваційної освітньої діяльності, застосовуючи заходи матеріального заохочення, що підтверджено відповідними наказами про преміювання. Заклад освіти створює умови для постійного підвищення кваліфікації, позачергової атестації, добровільній сертифікації педагогічних працівників. У закладі освіти приділено увагу професійному розвитку педагогічних працівників. Розроблено та затверджено, оприлюднено орієнтовний план підвищення кваліфікації. Більша частина педагогічних працівників вважають, що керівництво закладу освіти сприяє їхньому професійному розвиткові – 86%, водночас серед форм підвищення кваліфікації, що обирають вчителі, курси ІППОЧО та EdEra, «Всеосвіта», Promrtheus, Dinternal Education, Macmillanendlish, EdcampUkraine, GoCamp; 40% педагогічних працівників зазначили, що недостатня матеріально-технічна база перешкоджає їхньому професійному розвитку, 60% - вважають , що немає жодних перешкод . Керівництво школи вживає заходів щодо створення умов для реалізації прав і обов’язків учасників освітнього процесу, зокрема 83% батьків, 89% педагогів, 73% учнів стверджують, що їхні права як учасників освітнього процесу в закладі освіти не порушуються. Ведеться журнал реєстрації вхідної документації та звернень громадян ,що є підтвердженням результатів опитування. Згідно з опитуванням учасників освітнього процесу щодо вчасного реагування керівництва школи, 53% батьків підтвердили, що їхні звернення розглядаються керівництвом закладу та приймаються управлінські рішення, частково 46% , 82% педагогічних працівників стверджують, що керівництво закладу враховує їхні пропозиції щодо підвищення якості освітнього процесу, 20% учнів брали участь в оформленні та дизайні навчальних кабінетів, у організації дозвілля - 43 % . За результатами опитування учнів з’ясувалося, що вони не брали участі у розробленні освітньої програми (визначення курсів за вибором, факультативів), стратегії розвитку закладу освіти, Положення про внутрішню систему забезпечення якості освіти.

Учні постійно беруть участь в ініціативах (заходах, проєктах, подіях тощо), які спрямовані на сталий розвиток закладу. 

78% учнів стверджують, що брали участь в екскурсіях, майстер-класах, проєктах та різних заходах із власної ініціативи, 15 - %на рівні громади, 78% - на рівні школи . Розклад навчальних занять враховує вікові особливості здобувачів освіти та санітарно-гігієнічні вимоги. Під час опитування 56% учнів відповіли, що їх задовольняє розклад занять 63 % - переважно задовільняє , 49% батьків загалом задоволені, 53 % переважно задоволені організацією освітнього процесу в школі.  У закладі освіти розроблено та затверджено директором Положення про академічну доброчесність. Під час опитування щодо дотримання академічної доброчесності більшість здобувачів освіти (49%) та педагогічних працівників зазначили, що вони проінформовані про необхідність дотримання академічної доброчесності та запобігають випадкам її порушення серед здобувачів освіти: проводять бесіди зі здобувачами освіти -83% . У питанні ставлення до корупції 52% здобувачів освіти зазначили, що отримують інформацію про негативне ставлення до корупції під час уроків, 42% – під час позаурочних заходів, через бесіди – 38%.

Більшість (82%) педагогічних працівників зазначила, що заходи, спрямовані на формування негативного ставлення до корупції, проводяться з усіма учасниками освітнього процесу.

 Керівництво закладу сприяє участі батьківської  громадськості у вирішенні питань щодо діяльності школи  підтримує освітні ініціативи учасників  освітнього процесу.

 За результатами опитування, переважна більшість  учасників освітнього процесу (73% учнів, 69 % батьків, 100% педагогів) вважають, що їхні права  у закладі не порушуються, їхні пропозиції  враховуються під час прийняття управлінських  рішень.

 Режим роботи школи  враховує потреби  учасників освітнього процесу, особливості діяльності  закладу. Розклад навчальних занять сформований  відповідно до освітньої програми.

   Потреба в удосконаленні окремих управлінських процесів закладу освіти:

прийняття управлінських рішень, які  стосуються усіх учасників освітнього процесу,  з урахуванням їхніх пропозицій;

перегляд стратегії розвитку школи на 2020 – 2025 рр. ( у звязку зі зміною типу навчального закладу – гімназія.)

Директор школи                                                                 Євгенія ФАКАС

Виконавець:заступник директора з НВР                          Віра ДЕМЧУК

Коментарі:
Залишати коментарі можуть тільки авторизовані відвідувачі.